Kierowca ustąpił im pierszeńswa, oni uszkodzili mu auto - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca ustąpił im pierszeńswa, oni uszkodzili mu auto

Data publikacji 28.06.2014

Marian M. (lat 59) i 31-letni Emil P. wpadli w ręce wywiadowców tuż po tym, jak uszkodzili cudzy samochód. Kierowca chryslera ustąpił mężczyznom pierwszeństwa przed przejściem dla pieszych, ci natomiast bez żadnego powodu wybili tylną szybę jego auta. Policjanci zatrzymali mężczyzn po krótkich poszukiwaniach i pościgu. W chwili interwencji obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Usłyszeli już zarzut uszkodzenia wspólnie i w porozumieniu mienia.

Było kilkanaście minut po 9.00, kiedy to wywiadwcy usłyszeli w radiostacji komunikat o uciekających z miejsca zdarzenia mężczyznach. Chodziło o sprawców uszkodzenia samochodu. 

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania wskazanych osób. Dzięki podanym rysopisom bardzo szybko zlokalizowani mężczyzn . Po krótkim pościgu zatrzymali 59-letniego Mariana M. i 31-letniego Emila P. Pocztkowo mężczyźni udawali, że nie mają pojęcia o czym funkcjonariusze do nich mówią i dlaczego ich zatrzymali. 59-latek w chwili interwencji miał blisko promil alkoholu we krwi, natomiast 31-latek 2,6 promila. Obaj trafili do policyjnych cel.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jechał swoim chryslerem i przed przejściem dla pieszych ustąpił pierszeństwa tym właśnie dwóm mężczyznom, ci z kolei, bez żadnego powodu, kiedy już przeszli, uderzyli w tylną szybę pojazdu i ją wybili. Zawiadamiający oszacował straty na kwotę 2 tysięcy złotych.

W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu uszkodzenia mienia.

Teraz podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

jw/eszs