Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po zarzutach kradzieży w warunkach recydywy trafił do zakładu karnego

Data publikacji 30.06.2014

Kilka minut po zgłoszeniu kradzieży dwóch rowerów, policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Policjanci udowodnili również Danielowi D. kradzież łańcuszka w czerwcu br., do której doszlo na terenie Pragi Północ. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze dwie kradzieże na warszawskim Targówku. 34-latek usłyszał cztery zarzuty kradzieży działając w warunkach recydywy.

W ręce policjantów z Pragi Północ wpadł Daniel S. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież dwóch rowerów z terenu parkingu przy sklepie. Zaraz po zdarzeniu, w wyniku szybkiej reakcji, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i odzyskali jeden z rowerów pochodzących z przestępstwa. W trakcie dalszych sprawdzeń i zbierania materiału dowodowego, okazało się, że 34-latek ma na sumieniu jeszcze jedną kradzież - złotego łańcuszka. Do zdarzenia doszło w czerwcu br. na przystanku przy ulicy Radzymińskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca podbiegł do kobiety wsiadającej do autobusu i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek, którego wartość oszacowano na kwotę 500 złotych.

Daniel S. trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo, zebrany przez policjantów z komisariatu na Targówku materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie podejrzanemu jeszcze dwóch kolejnych kradzieży. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w maju br. przy ulicy Bolesławieckiej i dotyczyło kradzieży  z klatki schodowej roweru o wartości 1000 złotych. Drugie zdarzenie związane było z kradzieżą złotego łańcuszka o wartości 4800 złotych. Do przestępstwa doszło w czerwcu br. na przystanku przy ulicy Głębockiej.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy i komisariatu na Targówku przedstawili 34-latkowi łącznie cztery zarzuty kradzieży w warunkach recydyw. Do zarzucanych czynów podejrzany przyznał się. Daniel S. trafił do zakładu karnego w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności do innej sprawy.

ms/aw

Ładowanie odtwarzacza...