Wizyta przedszkolaków w błońskim komisariacie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedszkolaków w błońskim komisariacie

Data publikacji 05.10.2014

Policjanci podczas roku szkolnego prowadzą wiele spotkań w szkołach i przedszkolach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu czy w szkole, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj to przedszkolaki przyszły z wizytą do komisariatu i odwiedziły policjantów. To spotkanie ożywiło korytarze komisariatu, bo jego zwiedzanie było nie lada przeżyciem dla najmłodszych.

W budynku komisariatu w Błoniu od rana panowała miła atmosfera. Policjanci mieli wyjątkowych gości. Wizyta przedszkolaków ożywiła policyjne korytarze. Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów, w tym dzielnicowego, czy dyżurnego. O swojej pracy opowiedział również komendant podkom. Krzysztof Lipiński. Potem przedszkolaki mogły obejrzeć sprzęt policyjny. Nie lada atrakcją dla najmłodszych był policyjny radiowóz, który zaprezentowali dzieciom dzielnicowi. Zabawy było co niemiara.

Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

ego, hkk