Kierował pod wpływem narkotyków i je posiadał - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków i je posiadał

Data publikacji 13.10.2014

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzewanego o kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie. Badanie wykazało w organizmie 29-latka amfetaminę i metaamfetaminę. Ponadto podczas kontroli osobistej okazało się, że mężczyzna w slipach, które miał na sobie, ukrył kokainę.

Nad ranem w Alejach Jerozolimskich policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Ich podejrzenia wzbudziło nerwowe zachowanie kierowcy. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony, co mogło wskazywać na zażycie narkotyków, kierowca nie reagował także na wydawane mu polecenia, stawiając bierny opór.

Wnikliwe sprawdzenie samochodu przez policjantów, również przy użycia psa szkolonego do wykrywania narkotyków, nie wykazało ich obecności w pojeździe. Kłopoty 29-latka rozpoczęły się po tym, jak po badaniu moczu wykonanym w szpitalu, wyszło na jaw, że mężczyzna ma w organizmie amfetaminę i metaamfetaminę.

Na tym kłopoty obywatela Ukrainy się nie zakończyły. Podczas kontroli osobistej okazało się, że w slipach, które miał na sobie, ukrył zawiniątka z kokainą. Kierowce próbował je połknąć, chcąc w ten sposób pozbyć się obciążających go dowodów. Nie zdążył.

29-latek został zatrzymany. Usłyszy prawdopodobnie zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz ich posiadania. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje między innymi do 3 lat pozbawienia wolności oraz utratę prawa jazdy.

ea/rsz