Dozór dla podejrzanych o przestępstwa narkotykowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 13.10.2014

Mokotowscy kryminalni zatrzymali kolejne osoby podejrzane o przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość kokainy, tabletki ekstazy, marihuanę oraz elektroniczną wagę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pracowali nad sprawą dotyczącą handlu środkami odurzającymi. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że w proceder ten może być zamieszany 34-latek, który porusza się samochodem marki mercedes benz. Kryminalni zatrzymali mężczyznę w rejonie ulicy Wiktorskiej, ponieważ wszystko wskazywało na to, że chwilę wcześniej zakupił on środki odurzające. W jego samochodzie, pod maskownicą dźwigni zmiany biegów policjanci znaleźli dwie torebki z białą, zbryloną substancją. Potem kolejną torebkę z podobnym środkiem, mundurowi odkryli w kurtce 30-latka, który został zatrzymany.

Następnie kryminalni udali się do mieszkania na terenie Wilanowa, gdzie jak wynikało z ich informacji, miała przebywać kolejna osoba, mająca związek z tą sprawą. Tam policjanci znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Do sprawy zabezpieczono blisko 50 gramów kokainy, pięć tabletek ekstazy, kilka porcji marihuany oraz elektroniczną wagę. Do policyjnego aresztu trafił 34-latek, który oznajmił policjantom, że narkotyki są jego własnością.

Policjanci, po wykonaniu czynności procesowych doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Obaj są podejrzani o posiadanie narkotyków, a jeden z 34-latków odpowie za posiadanie ich większej ilości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

ea/mb