Wpadł dzięki monitoringowi i szybkiej interwencji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł dzięki monitoringowi i szybkiej interwencji

Data publikacji 13.10.2014

Dzięki miejskiemu monitoringowi oraz szybkiej interwencji mokotowskich mundurowych do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o kradzież damskiej torebki. Funkcjonariusze odzyskali część przedmiotów należących do pokrzywdzonej kobiety. Danielowi W. może grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zwrócili uwagę, że na ekranie monitora miejskiego monitoringu pojawił się młody mężczyzna, który przegląda damską torebkę. Mundurowi postanowili sprawdzić, skąd ją ma i natychmiast udali się w monitorowane miejsce. Tam wylegitymowali 17-latka, w pobliżu którego znaleźli torebkę z paszportem należącym do obywatelki Ukrainy. Okazało się, że kobieta może przebywać w pobliskim lokalu. 38-latka nie zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży. W torebce poza dokumentami miały znajdować się jeszcze przybory kosmetyczne oraz portfel z pieniędzmi. Część z tych rzeczy funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny.

Policjanci zatrzymali Daniela W. jako podejrzewanego o tę kradzież. Pokrzywdzona kobieta udała się do mokotowskiej jednostki, gdzie złożyła zawiadomienie w tej sprawie. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili 17-latkowi zarzut. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

mb/aw