Uciekał przed policjantami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami

Data publikacji 21.10.2014

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego po krótkim pościgu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. 28-letni mieszkaniec gminy najpierw zmusił policjantów do gwałtownego hamowania, wymuszając pierwszeństwo przejazdu, a następnie uciekając wjechał pod prąd w ulicę jednokierunkową i zajeżdżał drogę radiowozowi. Kilka minut później okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał go do 2015 roku.

Około 2.00 policjanci z Ożarowa Mazowieckiego patrolując rejon gminy, w pewnym momencie zostali zmuszeni do gwałtownego hamowania radiowozem. Jechali ulicą Poznańską, gdy nagle z drogi podporządkowanej wyjechał im renault, wymuszając pierwszeństwo przejazdu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania samochodu. Jednak kierowca na widok sygnałów dawanych przez mundurowych do zatrzymania, gwałtownie przyspieszył. Uciekając wjechał pod prąd w ulicę jednokierunkową i zajeżdżał drogę radiowozowi.

Gdy funkcjonariuszom udało się już zatrzymać pojazd i gdy już podchodzili do samochodu, kierowca nadal próbował dalszej ucieczki cofając pojazdem. Jednak szybka reakcja mundurowych uniemożliwiła mu to.

Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 28-letni mieszkaniec gminy posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązywał go do 2015 roku. Wczoraj Marcin T. usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie stosowania się do orzeczonego przez sąd wyroku, do których przyznał się. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

ea/ego