Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Data publikacji 22.10.2014

Policjanci z Woli spotkali się wczoraj ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach programu „Bezpieczny senior”. W spotkaniu z udziałem Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV insp. Krzysztofa Krzyżanowskiego udział wzięło 400 seniorów, którym przedstawiono metody stosowane przez oszustów wyłudzających różnymi sposobami pieniądze od osób starszych.

Wczoraj w Bemowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu uczestniczył Komendant Rejonowy Policji Warszawa IV insp. Krzysztof Krzyżanowski oraz funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się prewencją kryminalną.

Na wstępie Komendant Krzyżanowski opowiadał uczestnikom spotkania o zagrożeniach, na które osoby starsze, szczególnie te mieszkające samotnie, są narażone. Wyjaśnił, na czym polega popularne w ostatnim czasie oszustwo, na tzw. „ wnuczka” oraz jej nową odmianą oszustwa „na policjanta”. Komendant apelował do seniorów o wzmożoną czujność oraz radził jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszusta.

Następnie asp.szt. Jacek Błaszczyk przypomniał seniorom, że bardzo ważne jest to, aby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób podających się za pracownika administracji, listonosza czy urzędnika. Ważne jest również to, aby zawsze zamykać drzwi na klucz, by uniemożliwić złodziejowi wejście niepostrzeżenie do mieszkania i zabranie pozostawionych w przedpokoju kluczy, pieniędzy czy dokumentów.

Na zakończenie policjanci rozdali uczestnikom materiały profilaktyczno-informacyjne.

ea/jb