Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Data publikacji 23.10.2014

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 53-letniego Andrzeja N., podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 51-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Andrzej N. został podejrzany między innymi o to, że chcąc wymusić zwrot wierzytelności, strzelał do pokrzywdzonego z pistoletu pneumatycznego, co spowodowało u niego obrażenia ciała. Na mocy postanowienia sądu, Andrzej N. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu wyższy wymiar kary, z uwagi na to, że będzie odpowiadał jako recydywista.

Kiedy do Komendy zgłosił się pobity 51-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. U mężczyzny wstępnie stwierdzono złamania oraz zranienia, które powstały prawdopodobnie w wyniku pobicia oraz postrzału śrutem z broni pneumatycznej.

Policjanci ustalili, że związek z pobiciem 51-latka może mieć 53-letni Andrzej N. W wyniku działań policjantów z prewencji, udało się go namierzyć i zatrzymać. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Andrzejowi N. zarzutu karnego usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Andrzej N. został podejrzany o to, że działał w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Na wniosek prokuratury, miński sąd wydał postanowienie o aresztowaniu Andrzeja N. na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary, ponieważ będzie odpowiadał w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw w warunkach recydywy.

ea/dn