Wpadli podejrzewani o kradzieże katalizatorów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podejrzewani o kradzieże katalizatorów

Data publikacji 24.10.2014

Sukcesem zakończyły się działania policjantów z Piaseczna. Kryminalni wyjaśnili okoliczności kilkunastu kradzieży, które miały miejsce na terenie powiatu oraz Warszawy. Zatrzymali też podejrzewanych, 42-letniego Wojciecha P. oraz 25-letniego Marka B. Mężczyźni usłyszeli łącznie 17 zarzutów. Grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała w połowie czerwca bieżącego roku. Wtedy to doszło do pierwszej kradzieży katalizatora z zaparkowanego pojazdu. Policjanci podczas oględzin bardzo dokładnie zabezpieczyli pozostawiane ślady.

Funkcjonariusze wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tymi kradzieżami. Po wykonaniu szeregu czynności policjanci zebrali materiał dowodowy. Dwa dni temu w Piasecznie zatrzymali 42-letniego Wojciecha P. oraz 25-letniego Marka B., podejrzewanych o kradzieże katalizatorów.

Podczas czynności w pojeździe, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia do cięcia rur, a także ujawnili dwa katalizatory, które zostały skradzione w nocy z 21 na 22 października na terenie Warszawy.

Mężczyźni usłyszeli w sumie 17 zarzutów. Wojciechowi P. przedstawiono 12 zarzutów kradzieży i 2 usiłowania kradzieży. Markowi B. grozi odpowiedzialność za 3 kradzieże katalizatorów. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.
mb/ij