Policjanci w walce z nielegalnym poborem energii elektrycznej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w walce z nielegalnym poborem energii elektrycznej

Data publikacji 24.10.2014

Najpierw nie płacili rachunków, potem stracili liczniki i dostęp do prądu. Postanowili więc radzić sobie sami. Nielegalnie doprowadzili energię elektryczną do swoich mieszkań. Dzięki czujności policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją oraz funkcjonariuszy komisariatu w Rembertowie osoby te nie pozostały bezkarne. Pozyskiwane informacje na temat przysłowiowych złodziei prądu natychmiast skutkują sprawdzeniami i kontrolami wskazywanych adresów. Tylko w przeciągu dwóch dni mundurowi ujawnili trzy takie przypadki.

W okresie jesienno-zimowym znacząco wzrasta liczba osób nielegalnie korzystających z energii elektrycznej. Pomimo zlikwidowanych liczników ludzie podłączają przewody i korzystają z urządzeń zasilanych prądem.

Policjanci z komisariatu w Rembertowie i funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pozyskali informacje dotyczące tzw. „kradzieży prądu”. Właściciele wskazanych lokali mieli odłączony dopływ energii, ale pomimo tego korzystali z urządzeń typu grzejniki, czy oświetlenie.

Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami elektrowni odwiedzili trzy mieszkania We wszystkich przypadkach ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Lokatorzy mieli działające bez zarzutu lampki, telewizory, lodówki, pralki.

Policjanci zatrzymali w sumie trzy osoby, usłyszały one zarzuty i teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.

ea/jw