2 interwencje, 4 zatrzymanych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 interwencje, 4 zatrzymanych

Data publikacji 24.10.2014

W przeciągu zaledwie 2 godzin policjanci z prewencji dwukrotnie interweniowali w sklepach w związku z ujęciem osób podejrzewanych o kradzieże. Mundurowi zatrzymali 4 osoby. Najpierw w ręce mundurowych wpadli 25-letni Damian K. i Krzysztof R. Mężczyźni wynieśli ze sklepu mleko modyfikowane dla dzieci. Z kolei 27-letni Konrad S. i 30-letnia Emilia S. nie po raz pierwszy zaopatrzyli się w artykuły spożywcze, za które nie uregulowali rachunku.

Kilka minut przed 19.00 załoga patrolowo-interwencyjna została skierowana do marketu, gdzie pracownicy ochrony ujęli dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży kilku opakowań mleka modyfikowanego dla dzieci. Z relacji ochrony wynikało, że dzień wcześniej te same osoby również wyniosły to samo mleko. 25-latkowie, Damian K. i Krzysztof R. zostali zatrzymani.

Za niespełna 2 godziny radiooperator kolejnych patrolowców skierował na kolejną interwencję do kolejnego sklepu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 27-letni Konrad S. i 30-letnia Emilia S. zaopatrzyli się w artykuły spożywcze, ale nie uregulowali w kasie rachunku. Zostali ujęli i przekazani policjantom. W trakcie wykonywania czynności służbowych pracownicy ochrony dodatkowo ujawnili nagranie monitoringu, które potwierdzało dokonanie kradzieży sprzed kilku dni przez te samą parę. Wówczas wartość start wyniosła ponad 1000 złotych. 27-latek i 30-latka trafili do policyjnych cel.

W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu policjanci przesłuchali świadków i skompletowali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie całej czwórce zatrzymanych zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

ea/jw