Zatrzymani za kradzieże rowerów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże rowerów

Data publikacji 25.10.2014

Trzy zarzuty za kradzieże rowerów przedstawili mokotowscy policjanci 20-latkowi, który został zatrzymany przez mundurowych z oddziału prewencji. Funkcjonariusze zatrzymali także jego wspólnika, Michała K., który odpowie za jedno takie przestępstwo. Może im grozić kara do 5 lat więzienia. Przypominamy o akcji znakowania rowerów w jednostkach Policji.

Mundurowi z oddziału prewencji, którzy pełnili służbę na terenie Mokotowa zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który na ich widok wyraźnie przyspieszył kroku i zaczął się nerwowo rozglądać. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować, ale kiedy tylko do niego podeszli, próbował im uciec. Policjanci zastosowali chwyty obezwładniające wobec mężczyzny, którym okazał się 20-letni Cezary K.

Podczas policyjnych czynności 20-latek nadal zachowywał się nerwowo, więc mundurowi postanowili sprawdzić, co jest tego powodem. W trakcie rozmowy, na pytanie policjantów co ma w torbie odpowiedział, że są tam robocze ubrania, ponieważ wraca z pracy. Kiedy mundurowi sprawdzili bagaż wśród odzieży znaleźli nożyce do cięcia metalu. Mężczyzna twierdził, że pożyczył je dla kolegi, do którego właśnie idzie.

Policjanci postanowili sprawdzić te wszystkie informacje, zwłaszcza po tym jak ustalili, że w ostatnim czasie Cezary K. był zatrzymywany za kradzieże rowerów i przewieźli go do mokotowskiej komendy. Tam okazało się, że mężczyzna może mieć związek z podobny przestępstwem w rejonie Alei Nieodległości, do którego doszło kilka dni wcześniej. Mundurowi zatrzymali 20-latka.

Sprawą zajęli się policjanci z mokotowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu. Okazało się, że to nie jedyna kradzież na koncie mężczyzny, którą poza tym dokonał wspólnie z inną osobą. Funkcjonariusze zatrzymali Michała K. podejrzewanego także o to przestępstwo. Wykonane przez policjantów czynności potwierdziły udział Cezarego K. w dwóch innych kradzieżach rowerów na terenie Warszawy, ale niewykluczone, że 20-latek mógł ich dokonać więcej. Mężczyznom może grozić kara do 5 lat więzienia.

Przypominamy o akcji znakowania rowerów w jednostkach Policji

mb