Samochodowy złodziej w rękach Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowy złodziej w rękach Policji

Data publikacji 21.01.2009

Kryminalni z Ochoty ustalili i wspólnie z policjantami stołecznej ,,samochodówki’’ zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu. To 35-letni Adam G., który w przeszłości wielokrotnie był notowany za kradzieże i włamania do pojazdów. Sąd wobec zatrzymanego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki żmudnej i skrupulatnej pracy policjanci ustalili osobę podejrzaną o usiłowanie kradzieży samochodu. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Policjanci z Ochoty otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży toyoty zaparkowanej przy ulicy Trojdena. Wówczas sprawca został spłoszony przez właścicielkę pojazdu. Kryminalni od razu zajęli się sprawą.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali sprawcę i wspólnie z policjantami stołecznej ,,samochodówki’’ zatrzymali Adama G. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. 35-latek w przeszłości był karany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z uwagi na to, że podejrzanemu przedstawiono zarzut w warunkach recydywy i grozi mu wysoka kara pozbawienia wolności do 10 lat, został skierowany wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu Adam G. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

ea/ew