Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Jeżdżę po mistrzowsku” – powiatowy poradnik dla młodszych rowerzystów

Data publikacji 14.11.2014

Starostwo Powiatowe w Wołominie przygotowało i wydało zbiór informacji na temat poruszania się rowerem po drogach i szlakach rowerowych pod nazwą „Jeżdżę po mistrzowsku”. Policjanci wołomińskiej Komendy, w tym naczelnik wydziału ruchu drogowego w Wołominie czynnie włączyli się w ten projekt, konsultując i uzupełniając niezbędne dane dotyczące bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Kolorowa i pełna przydatnych informacji „książeczka” trafi teraz do młodszej grupy mieszkańców powiatu wołomińskiego. Poradnik rekomendują starosta wołomiński Piotr Uściński oraz komendant powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor Dariusz Krząstek.

Wydział Obsługi Zarządu Starostwa Powiatowego w Wołominie w ramach projektu „Powiat Wołomiński – wyprawa z naturą i kulturą” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Projekt VI Działania 6.2 „Turystyka Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013”, przygotował i wydał zbiór informacji na temat poruszania się rowerem po drogach i szlakach rowerowych pod nazwą „Jeżdżę po mistrzowsku”.

Policjanci wołomińskiej Komendy w tym naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podinspektor Paweł Wosiński czynnie włączyli się w przygotowanie informatora skierowanego głównie do uczniów klas III szkół podstawowych. Policjanci, pracownicy starostwa, jak i sami uczniowie konsultowali wspólnie wszystko to, co mogło i powinno znaleźć się w poradniku dla rowerzysty. Dzięki temu powstała jedyna taka w Polsce, niezwykle kolorowa, zawierająca nie tylko obrazki „książeczka” , w której zebrano podstawowe informacje związane z bezpiecznym poruszaniem się rowerem po drodze i szlakach rowerowych.

Zbiór informacji dla młodszych mieszkańców powiatu wołomińskiego „Jeżdżę po mistrzowsku” częściowo już trafił oraz w najbliższym czasie trafi do wszystkich uczniów klas III szkół podstawowych powiatu wołomińskiego.

Poradnik rekomendują starosta wołomiński Piotr Uściński oraz komendant powiatowy Policji w Wołominie młodszy inspektor Dariusz Krząstek.

ea/ts