Zaatakowali w ,,oku” kamery - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali w ,,oku” kamery

Data publikacji 22.07.2009

Wczoraj o północy operator kamery miejskiego monitoringu zauważył, jak dwie kobiety i mężczyzna zaatakowali przechodnia. Napastnicy pobili mężczyznę i okradli. Wysłana na miejsce policyjna załoga zatrzymała 49-letniego Stanisława S., 52-letnią Jolantę M. i 50-letnią Lidię D. Wszyscy byli pijani. Trafili do izby wytrzeźwień. Będą odpowiadali za rozbój. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania.

Wszystko wydarzyło się o północy. Operator kamery monitoringu miejskiego zauważył, jak dwie kobiety i mężczyzna zaatakowali przechodnia, a następnie ukradli mu reklamówkę z dokumentami i pieniędzmi. O swoich spostrzeżeniach poinformował dyżurnego komendy na Ochocie, który natychmiast na miejsce skierował patrol Policji.

Na miejscu funkcjonariusze zastali poszkodowanego, który dokładnie opisał sprawców. Już po kilku minutach policyjna załoga, zauważyła w pobliżu podejrzaną trójkę. 49-letni Stanisław S., 52-letnia Jolanta M. i 50-letnia Lidia D. zostali zatrzymani. Byli pijani, badanie wykazało, u kobiet równo po 2, a u mężczyzny 3 promile alkoholu we krwi. Wszyscy trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj ochoccy policjanci skierowali wniosek do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ew