Bo moja żona jeździ fatalnie... - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bo moja żona jeździ fatalnie...

Data publikacji 22.07.2009

Viktor L. obywatel Ukrainy kierował swoim oplem, mając prawie 3 promile alkoholu we krwi. Po zatrzymaniu oświadczył, że nie mógł pozwolić kierować obok siedzącej żonie, ponieważ mimo posiadania przez nią prawa jazdy…jeździ ona fatalnie. 38- letni Viktor L. odpowie teraz za swoją jazdę przed otwockim sądem.

Było tuż po godzinie 14.00, gdy jadący drogą policjanci z Celestynowa zauważyli bordowego opla, którego kierowca wykonywał przedziwne manewry.

Na prostym odcinku drogi „omijał nieistniejące przeszkody" i kilkakrotnie gwałtownie hamował bez powodu. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli i od razu zorientowali się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że ma on w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu.

W trakcie kontroli kierowca w przypływie szczerości poinformował, że jadąca z nim żona owszem prawo jazdy posiada, ale boi się, gdy to ona prowadzi samochód i nie pozawala jej na to, bo w ogóle jeździ ona fatalnie. Viktor L. został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

js, ego