Chciała wyłudzić kredyt na operację plastyczną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała wyłudzić kredyt na operację plastyczną

Data publikacji 23.07.2009

19-letnia studentka kilka dni temu wpadła na ciekawy, według niej, pomysł. Postanowiła wziąć kredyt w banku i za przyznane pieniądze sfinansować sobie operację plastyczną. Wczoraj podczas dokonywania formalności została zatrzymana przez wolskich policjantów specjalizujących się w przestępczości gospodarczej. Dzisiaj odpowie za złamanie prawa.

Wczoraj wolscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali 19-letnią studentkę, która na podstawie sfałszowanego oświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu próbowała wyłudzić w jednym z banków kredyt w wysokości 10 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci kobieta potrzebowała pieniędzy na operację plastyczną. Ponieważ jej zarobki nie pozwalały na zrealizowanie pomysłu, postanowiła wziąć kredyt. Przy wypełnianiu wniosku o udzielenie pożyczki, posłużyła się danymi firmy, które wyszukała w Internecie i których nauczyła się na pamięć. Policjantom przyznała się, że w innym banku zaciągnęła kredyt na 20 tysięcy złotych, który przeznaczyła na leczenie zębów. Dzisiaj 19-latką zajmą się wolscy policjanci.

ea/eg