Chciał "skonsolidować" kredyty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał "skonsolidować" kredyty

Data publikacji 23.07.2009

82 tysiące złotych próbował wyłudzić w jednym z banków w Śródmieściu 43-letni mężczyzna. Został zatrzymany przez policjantów w momencie, kiedy pojawił się w placówce, aby odebrać pieniądze. Andrzej G. chcąc wyłudzić kredyt złożył fałszywe oświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu. Jak się okazało, już wcześniej wyłudził dwa inne kredyty. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat więzienia.

O próbie wyłudzenie kredytu w jednym z banków w Śródmieściu zostali poinformowani policjanci z komendy stołecznej. Mężczyzna chciał oszukać placówkę na 82 tysiące złotych. Po sprawdzeniu okazało się, że 43-letni Andrzej G. złożył w banku fałszywe oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Policjanci zorganizowali zasadzkę. Oszust został zatrzymany w chwili, kiedy pojawil się, aby dokonać ostatnich formalności przed wypłatą pieniędzy. Wtedy 43-latek został zatrzymany. Funkcjonariuszom tłumaczył, że zaświadczenie o zatrudnieniu otrzymał od mężczyzny, którego poznał przez Internet. Po uzyskaniu kredytu miał za nie zapłacić 3 tysiące złotych. Jak ustalili policjanci, Andrzej G. już wcześniej w innych śródmiejskich bankach wyłudził dwa kredyty na kwotę 37 tysięcy złotych. Stwierdził, że chciał wziąść pożyczkę konsolidacyjną, aby wszystkie długi mieć w jednym banku. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

ea/to