Kradzieżami urozmaicali sobie nudne wakacje - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzieżami urozmaicali sobie nudne wakacje

Data publikacji 23.07.2009

Tylko od początku wakacji łupem zatrzymanego przez kryminalnych z Targówka złodzieja padło kilkanaście rowerów za łączną kwotę prawie 9 tysięcy złotych. 20-letni Sebastian R. kradł jednoślady z klatek schodowych i balkonów. Potem sprzedawał: „firmowe” po 100 złotych, a inne po 50. Zatrzymana do sprawy 16-letnia Magdalena F. oświadczyła policjantom, że towarzyszyła złodziejowi, aby urozmaicić sobie nudne wakacje.

Patrolujący Bródno kryminalni z Targówka usłyszeli komunikat, że wracający ze sklepu mężczyzna rozpoznał swój rower, na którym jechał chłopak w towarzystwie młodej dziewczyny. W kilka minut pojawili się na ulicy Goworowskiej, gdzie zatrzymali podejrzane o kradzież osoby. Pochodzący spoza Warszawy 20-letni Sebastian R. oraz jego 16-letnia koleżanka z Pragi Południe Magdalena F. trafili do komendy przy Chodeckiej. Tam policjanci podczas przeszukania zatrzymanego mężczyzny znaleźli cążki do cięcia drutu, przecięte zabezpieczenie roweru, nóż z wygiętym czubkiem oraz 150 złotych, które zabezpieczyli na poczet przyszłych kar.

Sebastian R. przyznał się policjantom, że od początku wakacji ukradł ludziom kilkanaście rowerów. Dostawał się na klatki schodowe przy pomocy noża z wygiętym czubkiem, wjeżdżał windą na samą górę. Potem schodząc po schodach, lustrował korytarze. Kradł przypięte do kaloryferów i rur rowery. Następnie sprzedawał: „firmowe” po 100 złotych, a inne po 50. Swoje łupy Sebastian R. ściągał nawet z balkonów na trzecim i czwartym piętrze. Magdalena F. podczas przesłuchania w referacie do spraw nieletnich stwierdziła , że towarzyszyła Sebastianowi R. nie dla chęci zysku, ale z nudów.

Za kradzież dorosłemu sprawcy grozi do pięciu lat więzienia. Nieletnia stanie przed sądem rodzinnym.

ea/mb

Ładowanie odtwarzacza...