Rozbite „bimbrownie” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbite „bimbrownie”

Data publikacji 24.07.2009

Na początku tego tygodnia policjanci wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości związanej z nielegalnym rozlewaniem spirytusu wkroczyli do dwóch gospodarstw w gminie Mrozy należących do 67-letniego Stanisława R. i 74-letniego Franciszka P. Bilans akcji to zabezpieczony spirytus przygotowany już do sprzedaży, a także butelki i lejki służące do rozlewania. Policjanci znaleźli też 110 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Sprawy są w toku.

Idąc śladem informacji, że na terenie gminy Mrozy znajdują się „alkoholowe mety” policjanci przygotowali akcję wymierzoną w nielegalną „kontrabandę”. Działania zaplanowali wcześnie rano. Najpierw zapukali do domu 67-letniego Stanisława R. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli u niego szklane butelki, bańki, spirytus i 110 paczek papierosów.

Kolejne domostwo należało do 74-letniego Franciszka P. Tu również potwierdziły się policyjne podejrzenia. U mężczyzny znaleziono butelki wypełnione spirytusem i lejki. Wszystkie dowody trafiły do policyjnego depozytu. Sprawa jest w toku. Mężczyźni mogą odpowiedzieć za nielegalne rozlewanie spirytusu.

ea/dn