Przerwany kurs „tytoniowych kurierek” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwany kurs „tytoniowych kurierek”

Data publikacji 27.07.2009

Na trop grupy trudniącej się przemytem bezakcyzowych towarów wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Na trasie prowadzącej z Kołbieli do Siennicy zatrzymali dwie obywatelki Ukrainy, które przewoziły 1800 paczek papierosów pochodzących z „przemytu”. Hanna V. i Vira P. usłyszały zarzuty nielegalnego posiadania bezakcyzowych towarów.

Policjanci od kilku tygodni pracowali nad sprawą grupy, która mogła być przewożona na trasie z Kołbieli do Siennicy. Z uzyskanych informacji wynikało, że kurierami bezakcyzowych towarów mogą być obywatele Ukrainy. Funkcjonariusze pojechali skontrolować samochody na wschodnich tablicach rejestracyjnych. Nieoznakowany radiowóz zatrzymał się przy lesie. Policjanci obserwowali trasę, próbując namierzyć podejrzane pojazdy. W pewnej chwili na drodze pojawił się volkswagen passat. W środku siedziały dwie kobiety. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli.

Obserwacja opłaciła się. W bagażniku passata znaleziono 1800 paczek zagranicznych papierosów bez polskiej akcyzy. Kurierkami „trefnego towaru” okazały się obywatelki Ukrainy, 40-letnia Hanna V. i 26-letnia Vira P. Kobiety usłyszały zarzut nielegalnego przewożenia towarów bez wymaganych znaków skarbowych. „Kurierki” straciły swój transport, a do tego zapłacą jeszcze wysokie grzywny.
 
dn,eg