Nie bały się zareagować - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bały się zareagować

Data publikacji 27.07.2009

Dzięki obywatelskiej postawie dwóch mieszkanek Mińska Mazowieckiego, policjanci zatrzymali 20-letniego Damiana C. z gminy Halinów. Mężczyzna przy ulicy Armii Ludowej wybił szybę w samochodzie i zaatakował interweniujące osoby. Kobiety nie straciły zimnej krwi i zdecydowanie zareagowały.

Około godziny 23:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego odebrali zgłoszenie. Z informacji wynikało, że przy ulicy Armii Ludowej młody mężczyzna niszczy samochody i szarpie się z kobietami. Funkcjonariusze natychmiast wyruszyli na miejsce. Okazało się, że wandal wybił szyby w osobowej hondzie i próbował pobić dwie osoby, które zwróciły mu uwagę.

Kobiety nie przestraszyły się mężczyzny i widząc jak demoluje auta, natychmiast zareagowały. Agresywny 20-latek rzucił się na kobiety. Jednej zbił okulary, drugą popchnął i uciekł. Policjanci ruszyli w pościg za sprawcą. Zatrzymali go na ulicy Kopernika.
 
Krewkim mężczyzną okazał się mieszkaniec halinowskiej gminy, Damian C. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do aresztu, a kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut zniszczenia szyb samochodowych i okularów. Damian C. dobrowolnie poddał się karze jednego roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3 lata i 700 złotowej grzywnie. 20-latka objęto też policyjnym dozorem.
 
Słowa podziękowania należą się kobietom, które nie tolerowały przestępczego zachowania i zdecydowanie zwróciły uwagę wandalowi. To przykład prawdziwej obywatelskiej postawy.
 
dn, eg