Bracia – oszuści w areszcie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia – oszuści w areszcie

Data publikacji 27.07.2009

Dzięki interwencji policjantów zwalczających przestępstwa gospodarcze na Pradze Północ dwaj bracia posługujący się cudzą tożsamością i dokumentami, jak też fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach nie wyłudzili z banku 20 tysięcy złotych. 40-letni Edward B. i 47-letni Szczepan B. po wysłuchaniu zarzutu oszustwa na dwa miesiące trafili do aresztu. Jednego z braci od trzech lat poszukiwali policjanci z Łęczycy.

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali dwóch braci, którzy próbowali wyłudzić w banku 20 tysięcy złotych. W toku prowadzonego śledztwa wyszło na jaw, że jeden z nich, aby uzyskać kredyt podszył się pod inną osobę. Przy wypełnianiu formalności w banku posłużył się dowodem osobistym i prawem jazdy na inne nazwisko, fałszując przy tym zaświadczenie o zatrudnieniu w firmie remontowo – budowlanej i zarobkach w wysokości 2500 złotych. Zebrany materiał dowodowy pokazał, że drugi z zatrzymanych sterował przestępczym procederem.

Policjanci sprawdzając bazy danych odkryli, że zarówno 40-letni Edward B., jak i jego starszy brat 47-letni Szczepan B. byli już wielokrotnie karani, w tym za przestępstwo oszustwa. Edward B. był od trzech lat poszukiwany przez policjantów z Łęczycy w celu doprowadzenia do zakładu karnego za przywłaszczenie cudzej rzeczy oraz ustalenia miejsca pobytu dla sądu rejonowego w Łodzi.

Podczas przeszukania mieszkania wynajętego przez braci - oszustów w Chotomowie, policjanci znaleźli i zabezpieczyli inne dokumenty, które świadczą o tym, że zawarli oni umowy z kilkoma innymi bankami. 40-letni Edward B. i 47-letni Szczepan B. na dwa miesiące trafili do aresztu. Sprawa jest rozwojowa.

ea/mb