24 tys. złotych zostało w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

24 tys. złotych zostało w banku

Data publikacji 27.07.2009

Marek Z. poznał go na Dworcu Centralnym. Kupił od niego sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które przedstawił w banku. W ten sposób chciał wyłudzić kredyt w wysokości 24 tys. złotych. Ochoccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 36-latka, gdy przyszedł do banku odebrać gotówkę. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po sprawdzeniu wszelkich informacji szybko okazało się, że mężczyzna ubiegający się o kredyt w wysokości 24 tys. złotych jest bezrobotny, a mimo to złożył w banku zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Operacyjni podjęli obserwację banku i terenu przyległego. Gdy Marek Z. przyszedł do placówki, aby sfinalizować transakcję, został zatrzymany. Funkcjonariuszom tłumaczył, że sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach kupił za 1.000 złotych od nieznanego mu mężczyzny, poznanego kilka dni wcześniej na Dworcu Centralnym.

36-latek został przewieziony do komendy na Ochocie. Usłyszał już zarzut oszustwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie złożył podobnych wniosków kredytowych w innych bankach.

 

ak, ew