Kolejowy złodziej zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejowy złodziej zatrzymany

Data publikacji 28.07.2009

22-letni mężczyzna zgłaszając kradzież nie sądził, że w tej sprawie uda się cokolwiek zrobić. Do przestępstwa doszło w pociągu, na trasie Władysławowo - Warszawa. Pokrzywdzony został okradziony podczas snu i nie potrafił podać szczegółów zdarzenia. Jednak sprawcę szybko zatrzymano.

Wspólnie z grupą kolegów mieszkaniec Józefowa wybrał się na rowerową wycieczkę po wybrzeżu. Po kilku dniach wracali do Warszawy pociągiem z Władysławowa. Nocna jazda i zmęczenie spowodowało, że szybko usnęli. Przed Warszawą 22- latek stwierdził, że został okradziony. Z kieszeni wyciągnięto mu portfel, w którym było 450 złotych oraz telefon komórkowy. W Józefowie na komisariacie pokrzywdzony złożył zawiadomienie o dokonanej kradzieży, wskazując jako miejsce zdarzenia trasę pomiędzy Władysławowem, a Warszawą.

Oficer dyżurny komisariatu natychmiast zarejestrował skradzioną komórkę w policyjne bazie danych. To pozwoliło na szybkie zatrzymanie sprawcy. Bowiem jeszcze przed zgłoszeniem samego faktu kradzieży, gdańscy policjanci wylegitymowali mężczyznę, który miał przy sobie poszukiwany aparat. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego złodzieja.
 
Mężczyzna przyznał się do kradzieży telefonu i pieniędzy. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymany w Gdańsku mężczyzna ma na swoim koncie inne, podobne przestępstwa.
 
js,eg