Zamiast kredytu dostali zarzuty - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast kredytu dostali zarzuty

Data publikacji 29.07.2009

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na Ochocie zatrzymali 55-letniego Sławomira S. i 30-letniego Tomasza W. Mężczyźni przedstawili w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. W ten sposób chcieli wyłudzić kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po sprawdzeniu informacji szybko okazało się, że mężczyzna ubiegający się o kredyt w wysokości 20 tysięcy złotych jest bezrobotny, a mimo to złożył w banku zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Operacyjni podjęli obserwację banku i terenu przyległego. Kiedy Sławomir S. i Tomasz W. przyszli do placówki, aby sfinalizować transakcję, zostali zatrzymani. 55-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że ,,lewe” zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach kupił od pewnego mężczyzny na bazarze.

Oszuści zostali przewiezieni do komendy na Ochocie. Usłyszeli zarzuty za przestępstwo, którego się dopuścili. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prowadzący postępowanie sprawdzą, czy mężczyźni nie złożyli podobnych wniosków kredytowych w innych placówkach bankowych.
 

ea/ew