Włamywał się do sklepów, usłyszał osiem zarzutów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do sklepów, usłyszał osiem zarzutów

Data publikacji 25.02.2015

Podejrzany 27-latek, w komisariacie na Targówku, usłyszał osiem zarzutów kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie dzielnicy. Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca za każdym razem wybijał szyby, uszkadzał zamki w drzwiach i kradł rzeczy znajdujące się w sklepie. Łupem były papierosy, bilety i pieniądze. Podejrzany przyznał się do zarzutów i poddał dobrowolnie karze trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, Damian G. został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci z Komisariatu na Targówku pracowali nad zdarzeniami dotyczącym kradzieży z włamaniem do sklepów na terenie dzielnicy. Okazało się, że związek z włamaniami ma najprawdopodobniej znany policjantom 27-letni Damian G. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z innej jednostki do sprawy kradzieży z włamaniem do sklepu.

Damian G. trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy przez dochodzeniowców z Targówka pozwolił na przedstawienie 27-latkowi osiem zarzutów kradzieży z włamaniem. Podejrzany usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Rok temu mężczyzna opuścił zakład karny za podobne przestępstwo.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, Damian G. został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ms