Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Został zatrzymany z częściami pochodzącymi ze skradzionej hondy

Data publikacji 25.02.2015

Elementy wyposażenia wnętrza oraz karoserii terenowej hondy przewoził w wypożyczonym dostawczym renault. Wiedząc, że rzeczy te pochodzą z przestępstwa usiłował uniknąć kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Zatrzymany przez funkcjonariuszy wołomińskiej drogówki 24-latek trafił do policyjnej celi, pojazd i części na policyjny parking. Szymon Z. już usłyszał zarzuty przyjęcia do ukrycia podzespołów skradzionej na terenie Otwocka hondy CRV. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej drogówki, realizując zadania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zwracają również uwagę na pojazdy dostawcze i ciężarowe. Niejednokrotnie stan techniczny tego typu pojazdów pozostawia „wiele do życzenia”, dodatkowo auta takie mogą być wykorzystywane przez grupy przestępcze do transportu rzeczy i przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Kilka dni temu podczas kontroli dostawczego citroena funkcjonariusze ujawnili w części ładunkowej pojazdu, części pochodzące z toyoty skradzionej na terenie Duczek.

Tym razem kontroli drogowej usiłował uniknąć kierujący dostawczym renault. Mężczyzna początkowo nie reagował na sygnały policjantów do zatrzymania się, w końcu zatrzymał dostawcze auto i podjął próbę ucieczki pieszo. Kila minut później był już w rękach policjantów. W części ładunkowej renault policjanci znaleźli elementy wyposażenia wnętrza oraz karoserii terenowej hondy. Sprawdzenie danych identyfikacyjnych części wskazało, że pochodzą ze skradzionej na terenie Otwocka CRV.

24-latek trafił do policyjnej celi, dostawcze renault i ujawnione części samochodowe na policyjny parking. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego przesłuchali Szymona Z. oraz przedstawili mu zarzuty paserstwa podzespołów samochodowych o wartości blisko 30 tys. złotych. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ts