Ukrył się na szafce kuchennej i zastawił pudełkami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył się na szafce kuchennej i zastawił pudełkami

Data publikacji 29.07.2009

Obywatel Wietnamu był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości za pobicie. Kiedy kryminalni z Ursusa weszli do mieszkania, mężczyzna postanowił ukryć się przed nimi. Położył się na wiszącej szafce kuchennej i zastawił pudełkami po sprzęcie AGD. Wystający zza pudełka but zwrócił uwagę kryminalnych. Chwilę później 36-latek był już w policyjnych rękach.

Kryminalni z Ursusa realizując zlecone czynności przez wydział kryminalny KSP zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Tomcia Palucha, w którym miał się ukrywać poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za pobicie 36-letni obywatel Wietnamu. Nikt jednak nie otwierał drzwi, choć z mieszkania dochodziły odgłosy świadczące, że ktoś jest w środku. Po kilku minutach oczekiwania do funkcjonariuszy dołączył dzielnicowy tego rejonu, który znał osobę przebywającą w tym lokalu. Kilkakrotnie próbował skontaktować się telefonicznie z mężczyzną. Bezskutecznie, nikt nie odbierał telefonu. Funkcjonariusze nie zrezygnowali.

Po kilkudziesięciu minutach w progu stanął 31-letni obywatel Wietnamu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że mężczyzna, którego szukali, dwa miesiące temu wyprowadził się. Funkcjonariusze postanowili jednak dokładnie sprawdzić wszystkie pomieszczenia. Kiedy weszli do kuchni, zauważyli nad półkami przy suficie wystający zza pudełka ze sprzętem AGD but. Kiedy zdjęli pudełko, zobaczyli ściśniętego mężczyznę, wyglądem podobnego do poszukiwanego. 36-letek zastał zatrzymany. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury.

 

ak, ew