Odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 27.02.2015

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Przy 27-letnnim Macieju N. i 23-letnim Pawle G. funkcjonariusze znaleźli prawie 250 gramów marihuany i ponad 360 gramów mefedronu. Obaj będą odpowiadali z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP w wyniku działań operacyjnych dotarli do dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się handlem środkami odurzającymi i psychotropowymi.

W trakcie przeszukania mieszkań, w których przebywali 27-letni Maciej N. i 23-letni Paweł G. policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 250 gramów suszu roślinnego i ponad 360 gramów zbrylonej substancji koloru białego.

Po zbadaniu w laboratorium okazało się, że były to marihuana i mefedron. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną i torebki strunowe. W mieszkaniu Macieja N. zostały znalezione również dokumenty, które jak się okazało, po sprawdzeniu w bazie danych, były poszukiwane przez policjantów z Wawra, jako utracone w wyniku kradzieży.

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 1200 złotych i 25 euro.

Maciej N. i Paweł G. będą odpowiadali z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie i handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea