Uderzali nawet cegłówkami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzali nawet cegłówkami

Data publikacji 30.07.2009

Dwóch rozbójników trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. 18-letniego Łukasza M. i 20-letniego Cezarego Ch. zatrzymali kryminalni z Pragi Północ. Mężczyźni w brutalny sposób napadali na ludzi i okradali ich z cennych rzeczy. Grozi im do 12 lat wiezienia.

Kryminalni z Pragi Północ zapoznając się z wydarzeniami, które miały miejsce kilka dni wcześniej na ulicach Marcinkowskiego i 11 – Listopada, wytypowali sprawców rozbojów. W związku z nimi zatrzymali 18-letniego Łukasza M. i 20-letniego Cezarego Ch.

Mężczyźni przyznali się do dwóch brutalnych napadów: rozboju i kradzieży rozbójniczej. Bijąc swoje ofiary pięściami i kopiąc po całym ciele, w jednym z przypadków uderzając cegłówką po głowie, ukradli pieniądze, telefon komórkowy, markowy zegarek i zapalniczkę oraz karty bankomatowe na łączną kwotę ponad dwóch tysięcy złotych.

Sąd zastosował wobec 18-letniego Łukasza M. i 20-etniego Cezarego Ch. trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za przestępstwa, których się dopuścili może im grozić nawet do 12 lat więzienia.

ea/mb