Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga oszust! – liderzy „Mazowieckiej Akademii Seniora” działają

Data publikacji 05.03.2015

Wczoraj policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III spotkali się z seniorami z Okęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu udział wzięła również Pani Marta Padkowska-Freitag z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie. Wykłady dla słuchaczy odbyły się na zaproszenie liderki projektu profilaktycznego pn. „Mazowiecka Akademia Seniora”, który został zainicjowany przez stołecznych policjantów w 2014 roku.

Jak ustrzec się przed oszustami? Jak rozpoznać, że dzwoni do nas „fałszywy wnuczek” lub „fałszywy policjant”? Jakie są metody działania sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starszych? Na te i inne pytania dotyczące bezpieczeństwa osób starszych odpowiadali wczoraj policjanci, którzy wzięli udział w spotkaniu z słuchaczami Okęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie było również okazją do przybliżenia i zapoznania seniorów z kampanią informacyjną „Babciu! To nie Twój wnuczek! Dziadku! To nie policjant” ostrzegającą osoby starsze przed działaniem oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”.

Ważnym punktem wykładów było również zwrócenie uwagi seniorów na zachowania wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym na zmianę przepisów prawa o ruchu drogowym nakazującego używanie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji KSP i KRP Warszawa III z seniorami spotkała się Pani Marta Padkowska-Freitag z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie, która przedstawiła i przybliżyła słuchaczom Okęckiego UTW prawa przysługujące konsumentom. Wczorajsze spotkanie zainicjowała Pani Iwona Cypelt z Domu Kultury Włochy - liderka „Mazowieckiej Akademii Seniora”, projektu który opracowali i wdrożyli w 2014 roku stołeczni policjanci wspólnie z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej oraz wojewódzkim inspekcjami. Wszystkie osoby, które działają na rzecz seniorów, dbają o ich bezpieczeństwo lub chcą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa osób starszych zapraszamy do włączenia się do projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”.

ea/KRP III