Spirytus i papierosy ukrywał w garażu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spirytus i papierosy ukrywał w garażu

Data publikacji 31.07.2009

Ponad 21 tys. paczek papierosów oraz ponad 60 litrów alkoholu bez akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą stołecznej Policji. Towar odkryli w aucie należącym do 37-letniego obywatela Ukrainy i dwóch wynajmowanych przez niego garażach na Mokotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Z informacji, jakie mieli stołeczni policjanci wynikało, że 37-letni obywatel Ukrainy, mieszkający na Mokotowie, zajmuje się sprzedażą spirytusu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Musieli ta wiadomość sprawdzić.
Przed południem zatrzymali mężczyznę. Nielegalny towar odkryli w jego citroenie oraz dwóch garażach, które od pewnego czasu wynajmował na Mokotowie. Łącznie zabezpieczono 21.577 paczek papierosów różnych marek oraz 64 litry alkoholu (markowych wódek i spirytusu) w szklanych i plastikowych butelkach. Wartość towaru szacuje się na około 140 tys. złotych.

Wszystko wskazuje na to, że obywatel Ukrainy zaopatrywał w nielegalne papierosy i alkohol południowopraskich handlarzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono u niego 7 tys. złotych. 37-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Urząd Celny II w Warszawie.
 

 

ak

Ładowanie odtwarzacza...