200 tys. złotych zostało w banku - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

200 tys. złotych zostało w banku

Data publikacji 31.07.2009

Złożyli w banku wniosek kredytowy na 200 tys. złotych. Jak się szybko okazało, dokumenty dołączone do wniosku były sfałszowane. Policjanci z Woli zatrzymali 47-latków Wojciecha K., Beatę K. oraz ich wspólnika 29-letniego Rafała G. Pieniądze zostały w banku, a zatrzymana trójka trafiła do jednostki Policji. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia.

Każdy wniosek kredytowy złożony w placówce bankowej bardzo dokładnie jest weryfikowany przez pracowników banku. Sprawdzane są dokumenty dołączone do wniosku. Tak też było i w tym przypadku.

Gdy do banku na Woli zgłosiło się małżeństwo 47-latków i złożyło wniosek na 200 tys. złotych kredytu, wszystko drobiazgowo kontrolowano. Już pierwszy czynności wskazywało na to, że sfałszowano zaświadczenia o osiąganych dochodach, książeczkę przychodów firmy i kopie przelewów zapłaconych rzekomo podatków. O swoich podejrzeniach bankowcy natychmiast powiadomili wolskich policjantów.

Wczoraj około 13.00 w siedzibie banku na Woli zatrzymano Wojciecha i Beatę K. W ręce Policji wpadł też ich wspólnik 29-letni Rafał G. To on przygotowywał część dokumentów, którymi posłużyło się małżeństwo. Teraz za oszustwo i sfałszowanie dokumentów grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, kn