Nieuczciwy kurier zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier zatrzymany

Data publikacji 31.07.2009

Kryminalni z warszawskich Włoch zatrzymali pracownika firmy kurierskiej. 33-letni Sławomir K., od marca tego roku kradł przesyłki. Swoją firmę i klientów naraził na straty blisko 18 tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy policjanci znaleźli w jego piwnicy. Mężczyzna miał też przy sobie narkotyki.

Kryminalni z warszawskich Włoch uzyskali informację, że w jednej z firm kurierskich giną przesyłki. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą. Kiedy mieli pewność, że to Sławomir K. okrada swojego pracodawcę, zatrzymali go.

Podczas przeszukania samochodu, którym poruszał się Sławomir K. zabezpieczono dwie torebki foliowe z białym proszkiem, dwie strzykawki oraz trzy igły. Rzeczy znajdowały się w plecaku, zabezpieczono również nawigację satelitarną. 33-latek nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia nawigacji. Kilkakrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia. Mężczyznę przewieziono do komisariatu na warszawskich Włochach.

Kryminalni przeszukali piwnicę należącą do 33-latka. Znaleźli komputer, router oraz damską bieliznę. Straty oszacowano na kwotę ponad 18 tysięcy złotych. Sławomir K. usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat, a posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
 

at, ew