Swoją obrączkę rozpoznała na jej palcu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Swoją obrączkę rozpoznała na jej palcu

Data publikacji 03.08.2009

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali do wyjaśnienia kobietę i dwóch mężczyzn, którzy wcześniej pobili i okradli pewną kobietę. Straciła ona pieniądze, dokumenty, telefon oraz pierścionki i obrączkę. Napadnięta doznała obrażeń i przewieziona została do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnicy trafili do policyjnej celi. Wczoraj sąd aresztował na trzy miesiące Annę S. i Marcina Ż. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut przed 5.00 nad ranem do komisariatu w Ożarowie Mazowieckim przyszła kobieta, która poinformowała dyżurnego, że została pobita i okradziona. Skierowani na miejsce policjanci szybko ustalili przebieg wydarzeń oraz dane dotyczące skradzionych rzeczy, w tym obrączki, pierścionków, dokumentów, pieniędzy i telefonu komórkowego. Policjanci ustalili rysopisy trzech sprawców i rozpoczęli poszukiwania. Mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia kobietę i dwóch mężczyzn, których pokrzywdzona rozpoznała jako sprawców. Na palcu zatrzymanej Anny S. poszkodowana rozpoznała swoją obrączkę.

W wyniku doznanych obrażeń pokrzywdzona przewieziona została do szpitala, a zatrzymane osoby osadzone w policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Pruszkowie aresztował na trzy miesiące 20-letnią Annę S. i 29-letniego Marcina Ż. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 

ak, ego