Ukrywał się we Włoszech - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się we Włoszech

Data publikacji 03.08.2009

Kilka dni temu w policyjnym konwoju trafił do Polski 37-letni mieszkaniec Mińska, poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna od 2006 roku ukrywał się przed Policją. Poszukiwany był za wymuszenie rozbójnicze i oszustwa. Uciekł z Polski przed wyrokiem dwóch lat więzienia. Dzięki międzynarodowej współpracy możliwe było zatrzymanie mężczyzny.

Od dwóch lat policjanci z Mińska Mazowieckiego poszukiwali 37-letniego Jacka K. skazanego na karę dwóch lat więzienia. Pomimo prób nie udało się ustalić miejsca pobytu mężczyzny na terenie Polski. Jedna z wersji zakładała, że mężczyzna może przebywać za granicą. Za Jackiem K. wydano dwa listy gończe. Na swoim koncie miał wymuszenie rozbójnicze, uszkodzenie mienia i wyłudzenie kredytowe.

Policjanci zdobyli informację, że Jacek K. prawdopodobnie ukrywa się we Włoszech. Wystąpiono o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Dzięki Systemowi Informacyjnemu Schengen (SIS) funkcjonariusze posiadali materiał, który potwierdził ich podejrzenia. Jacek K. został zatrzymany i w zeszłym tygodniu przewieziony do Polski. Poszukiwany został osadzony w więzieniu, w którym spędzi 2 lata.

at, dn