13-latek odkrył w lesie niewybuchy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

13-latek odkrył w lesie niewybuchy

Data publikacji 05.08.2009

Prawie dwieście sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm i pocisk artyleryjski, zabezpieczyli saperzy z jednostki wojskowej z Wesołej. Prawdopodobnie pochodzący z czasów drugiej wojny światowej arsenał znalazł kilkunastoletni chłopiec, który bawił się w lesie w Gliniaku. Dzięki informacji od mińskich policjantów, specjaliści od niewybuchów zabezpieczyli i wywieźli na poligon znalezioną amunicję.

Pomimo tego, że minęło już ponad pół wieku od zakończenia wojny, w lasach nadal znajduje się broń i amunicję. W powiecie mińskim do tej pory zdarzały się przypadki odnalezienia pojedynczych niewybuchów. Tym razem to 13-latek znalazł w lesie pocisk i amunicję strzelecką. Informacja o znalezisku dotarła do oficera dyżurnego. Policjanci wezwali do pomocy saperów, którzy fachowo zabezpieczyli niewybuchy. Amunicja trafiła już na poligon, gdzie będzie zniszczona.

Policjanci apelują szczególnie do rodziców, aby przypominali dzieciom, żeby nie dotykały znalezionych przedmiotów, nie przenosiły, nie demontowały, ani nie bawiły się nimi. Takie zabawy mogą zakończyć się wypadkiem, narażeniem zdrowia, a nawet utratą życia. Dlatego w każdym takim przypadku należy bezzwłocznie powiadamiać Policję.

 

ak, dn