Oszustwo wyszło na jaw - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo wyszło na jaw

Data publikacji 06.08.2009

Sfałszowane dokumenty dostali od znajomego. Na ich podstawie próbowali wyłudzić z banku 30 tys. złotych. 24-letnia Małgorzata S. i jej mąż 24-letni Adam wpadli w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowców z KSP, gdy przyszli do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że kobieta starała się wyłudzić gotówkę także w innych stołecznych bankach.

Wczoraj popołudniu policjanci z komendy stołecznej zatrzymali 24-letnie małżeństwo podejrzewane o oszustwo bankowe. Z materiałów zebranych dotychczas wynika, że Małgorzata i Adam S. złożyli w placówce bankowej na Śródmieściu sfałszowane zaświadczenie o osiąganych dochodach. W ten sposób chcieli wyłudzić z banku 30 tys. złotych.

Gdy zostali przyłapani na gorącym uczynku, tłumaczyli funkcjonariuszom, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach otrzymali od swojego znajomego prowadzącego działalność gospodarczą. Wszystko wskazuje też na to, że Małgorzata S. na podstawie takich sfałszowanych dokumentów starała się wyłudzić kredyty także w innych warszawskich bankach. w jednym z nich zdołała już wyłudzić 7 tys. złotych.

Sprawa jest rozwojowa. Postępowanie przygotowawcze prowadzi śródmiejska komenda rejonowa Policji.
 

 

ak