Nietrzeźwy za kierownicą proponował łapówkę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy za kierownicą proponował łapówkę

Data publikacji 04.05.2015

Zatrzymany przez patrolowców, 40-letni obywatel Wietnamu nie tylko kierował toyotą mając 0,6 promila alkoholu we krwi, ale dodatkowo próbował przekupić policjantów. Starał się wcisnąć do kieszeni munduru funkcjonariuszy 200 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty.

Dochodziła 4.00 nad ranem, kiedy to policjanci z patrolówki podjęli interwencję wobec kierowcy toyoty. Pojazd został zatrzymany do kontroli. Prowadzący samochód zaraz po wyłączeniu sinika wysiadł z auta, jednak nie był w stanie utrzymać równowagi, chwiał się i zaczął zataczać.

Policjanci od razu zareagowali. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila. 40-letni obywatel Wietnamu został poinformowany, że będzie zatrzymany. Wówczas wyjął pieniądze i zaproponował funkcjonariuszom przyjęcie łapówki w wysokości 200 złotych. Policjanci poinformowali go, że jest to kolejne przestępstwo, którego się dopuszcza, ten jednak nie dawał za wygraną, prosił o zakończenie interwencji i zapomnienie o całej sprawie, a w zamian wciskał do kieszeni munduru funkcjonariuszy banknoty.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. W wydziale do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją śledczy zgromadzili dowody, a następnie doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty.
jw/ij