Areszty dla oszustów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla oszustów

Data publikacji 07.08.2009

Wczoraj sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 42-letniej Wioletty C. i 41-letniego Rafała S. Jest to kolejna grupa osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy, która dokonywała oszustw kredytowych. Zatrzymani podejrzani są o próby wyłudzenia kredytów bankowych na terenie kraju na łączną kwotę ponad 200 tys. złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o próbie wyłudzenia kredytu, do której miało dojść w jednym z banków na terenie Bielan. Młody mężczyzna podający się za Łukasza K., aby uzyskać kredyt w kwocie 20 tys. złotych podał we wniosku jako miejsce pracy firmę, w której nie pracował. Okazało się, ze mężczyzna był bezrobotny. Policjanci przystąpili do działań mających na celu udaremnienie transakcji.

27-letni Łukasz K. został zatrzymany, kiedy pojawił się w banku, aby podpisać wniosek kredytowy i odebrać pieniądze. Łukasz K. przyznał sie do winy. Ustalono, że jest on pośrednikiem, a za proceder odpowiedzialne są inne osoby. Między innymi 42-letnia Violetta C. oraz 41 Rafał S.

Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu Łukasza K. W ciągu kolejnych kilku dni funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali Violettę C. oraz doprowadzili do zatrzymania na terenie miejscowości Busko-Zdrój Rafała S. Na podstawie zgromadzonych materiałów, podejrzewa się ich o wyłudzenie kredytów bankowych na terenie całego kraju na kwotę ponad 200 tys. złotych.

Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywała kobieta, policjanci zabezpieczyli umowy kredytowe na różne nazwiska, karty kredytowe, kserokopie dokumentów tożsamości, zaświadczeń o zatrudnieniu, czyste recepty, pieczątki lekarskie prywatnych firm oraz innych instytucji, w tym urzędów skarbowych i pocztowych.

Wczoraj sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu Violetty C. i Rafała S. na okres dwóch miesięcy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

at, tk