Zatrzymany sprawca przemocy domowej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca przemocy domowej

Data publikacji 07.08.2009

Za znęcanie psychiczne i fizyczne odpowie 55-letni Krzysztof D. Śródmiejscy policjanci zatrzymali wczoraj w nocy mężczyznę, który urządzał w domu awanturę. Mając 3 promile alkoholu we krwi trafił do izby wytrzeźwień. Za przemoc domową grozi do 5 lat więzienia.

Około północy pod numer alarmowy Policji zadzwoniła kobieta. Prosiła o pomoc. Policjanci pojechali na miejsce zgłoszenia. Kiedy zapukali do mieszkania, drzwi otworzyła zdenerwowana kobieta. Pijany mąż po powrocie do domu zaczął się awanturować. Zdemolował mieszkanie, wyzywał i bił żonę. Nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, jednak dopiero teraz kobieta zdecydowała się powiadomić Policję. Wcześniej bez powodu wyzywał domowników i urządzał awantury.

Policjanci zatrzymali 55-letniego Andrzeja W. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj policjanci będą prowadzili czynności zmierzające do przedstawienia mu zarzutu znęcania się nad żoną. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

at, to