Papierosy z przemytu nie trafią na rynek - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu nie trafią na rynek

Data publikacji 09.08.2009

Papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci z Piaseczna wraz z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej. Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli Ashota L. i Krzysztofa P. na bazarku w Górze Kalwarii. Mężczyźni oferowali swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Zatrzymane osoby odpowiedzą za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej razem z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Funkcjonariusze kontrolują miedzy innymi bazary i targowiska. To właśnie w pobliżu jednego z nich funkcjonariusze namierzyli mężczyzn, oferujących swoim klientom papierosy. Część papierosów schowana była w zaparkowanym w pobliżu aucie, część mężczyźni posiadali przy sobie.

Przeznaczone do sprzedaży produkty nie posiadały, wymaganych prawem polskich znaków akcyzy skarbowej. 47-letni Ascot L. (obywatel Ukrainy) i 49- letni Krzysztof P. zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli towar w postaci 109 paczek papierosów. Mężczyźni popełnili wykroczenie karno-skarbowe na kwotę 2000 złotych.

hkk, msz