Areszt dla sprawcy zabójstwa 83-latki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy zabójstwa 83-latki

Data publikacji 10.08.2009

Sąd rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec sprawcy zabójstwa mieszkanki Radzymina. 25-letniego Krzysztofa J. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy po tym, jak zadał śmiertelne ciosy 83-letniej Zdzisławie B. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze komisariatu w Radzyminie zostali powiadomieni o ujawnieniu w jednym z domów w Radzyminie zwłok starszej kobiety. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Na podłodze mieszkania znaleźli leżącą starszą kobietę z obrażeniami głowy. Policjanci natychmiast wezwali do pokrzywdzonej karetkę pogotowia.

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratunkowy stwierdził zgon kobiety. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalenia przyczyn śmierci starszej kobiety. Na miejscu zdarzenia zatrzymali trzy nieletnie osoby w wieku od 13 do 16 lat w tym prawnuczkę kobiety. Już wstępne rozpytania zatrzymanych nieletnich i sąsiadów zmarłej pozwoliły funkcjonariuszom na wytypowanie sprawcy zabójstwa kobiety. Kryminalni zaledwie po kilkunastu godzinach zatrzymali 25-letniego Krzysztofa J.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

dt, ts