Środkiem drogi, pijany z 2,5 rocznym synkiem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Środkiem drogi, pijany z 2,5 rocznym synkiem

Data publikacji 10.08.2009

Prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie miał ojciec, który środkiem drogi prowadził w podwarszawskiej Kobyłce wózek z 2,5 rocznym synkiem. Piotra K. zatrzymali policjanci z Kobyłki zaalarmowani przez innych uczestników ruchu drogowego. Mały Krystian trafił pod opiekę ciotki, a pijany ojciec do policyjnej celi. Jeszcze dziś po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka.

Wszystko wydarzyło się wczoraj kilka minut po 20. Policjanci z komisariatu w Kobyłce otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie idącym środkiem ruchliwej drogi, który przed sobą prowadził wózek z małym dzieckiem w środku. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Już z daleka na ulicy Szerokiej zauważyli jadące w obu kierunkach pojazdy, omijające idącego środkiem jezdni mężczyznę, z dziecięcym wózkiem i psem.

Policjanci poprosili mężczyznę o zejście z ulicy na chodnik. Ten oświadczył, że wraz z synem idzie do domu do Wołomina. Funkcjonariusze wyraźnie wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, ponadto mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi.

2,5 roczny Krystian trafił pod opiekę ciotki. Pijany ojciec, u którego badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 1,7 promila alkoholu do wytrzeźwienia trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego syna. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.

dt, ts