Handlowali alkoholem bez koncesji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali alkoholem bez koncesji

Data publikacji 12.08.2009

Mężczyznę i trzy kobiety zatrzymali wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Pradze Południe. Cała czwórka wpadła na praskim bazarze, gdy próbowała sprzedawać alkohol bez wymaganej koncesji. Funkcjonariusze ustalają, jak długo nielegalnie handlowano alkoholem.

Na wczorajszy poranek policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą południowo-praskiej komendy zaplanowali działania wymierzone w osoby trudniące się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego alkoholu. Akcję przeprowadzono na bazarze przy al. Zielenieckiej. Podczas kontroli barów policjanci odkryli miejsca, w którym sprzedawano zainteresowanym alkohol bez wymaganej koncesji. W jednym z nich, na półkach stały puszki 0,5 litrowe z piwem, które oferowano po 4 zł. Zatrzymano 55-letnią obywatelkę Polski. Po sprawdzeniu okazało się, że nie posiada ona koncesji na sprzedaż alkoholu. Zabezpieczono u niej 43 puszki piwa.

W innym punkcie gastronomicznym u 57-letniej obywatelki Armenii zabezpieczono z kolei 28 puszek piwa i wódkę niewiadomego pochodzenia. Kobietę z uwagi na jej stan zdrowia przewieziono do szpitala. wszystko wskazuje na to, że i ona nie miała wymaganej koncesji.

Nielegalny alkohol odkryli policjanci również u 46-letniej obywatelki Wietnamu. Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta sprzedawała nielegalnie piwo i koniaki. Łącznie zabezpieczono u niej 273 puszki piwa, 5 butelek whiskey i 4 koniaki. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że przebywa ona w Polsce nielegalnie. Zostanie wszczęta wobec niej procedura deportacyjna.

Policjanci zatrzymali również 43-letniego obywatela Sri Lanki, pracownika kolejnego baru. Podczas przeszukania znaleziono w chłodziarce i na półkach 22 puszki z piwem. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna bez akcyzy sprzedawał alkohol po 5 złotych.
 

 

ak

Ładowanie odtwarzacza...