Poszedł do biblioteki, ale nie po książki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszedł do biblioteki, ale nie po książki

Data publikacji 11.08.2015

Policjanci z Bielan zatrzymali na gorącym uczynku Wojciecha R. Mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą w bibliotece przy ulicy Aleja Zjednoczenia. 31-latek na swoim koncie ma jeszcze 5 włamań do piwnic i kradzieże rowerów. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wojciech R. do biblioteki przy ulicy Aleja Zjednoczenia nie poszedł po to, aby wypożyczyć książki. Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy bibliotekarka układała książki. Wszedł do pomieszczenia socjalnego i z torebki kobiety zabrał telefon komórkowy oraz portfel z zawartością. Pokrzywdzona zorientowała się, że mężczyzna zabrał jej rzeczy. Zdążyła złapać sprawcę za koszulkę, ale ten użył wobec niej przemocy i się wyswobodził.

Zaalarmowani czytelnicy ruszyli w pościg za 31-latkiem. Mężczyzna został zatrzymany przez bielańskich funkcjonariuszy. Wojciech R. został przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego.
Mężczyzna na swoim koncie ma nie tylko to przestępstwo. Okazało się, że od lipca działał on na terenie Bielan i w tym czasie włamał się do 5 piwnic i zabrał z nich rowery i elektronarzędzia. W sumie naraził właścicieli na straty sięgające prawie 15 000 złotych.

Funkcjonariusze już przesłuchali 31-latka i przedstawili mu zarzut za kradzież rozbójniczą, kradzieże i włamania. Wojciech R. działał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

eb/aw