Scyzorykiem przebijał opony - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Scyzorykiem przebijał opony

Data publikacji 20.08.2009

53-letni Tadeusz W. mając prawie 2 promile alkoholu we krwi szedł ulicą i przebijał scyzorykiem opony w zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodach. W sumie uszkodził 12 pojazdów. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali go tuż po zdarzeniu. Na razie usłyszał jeden zarzut, nadal jednak trwają ustalenia kolejnych pokrzywdzonych i szacowanie wartości powstałych strat. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję na ulicę Zwycięzców. Oczekiwał tam mężczyzna, który wskazał sprawcę uszkodzenia mienia. Mundurowi ustalili, że 53-letni Tadeusz W. szedł chodnikiem i przebijał scyzorykiem opony w zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodach. Funkcjonariusze ujawnili w sumie 12 aut, w których były uszkodzone opony. Wandal, 53-letni Tadeusz W. był pijany, nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć, dlaczego przebijał opony. Został zatrzymany. W komendzie okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu we krwi. Trafił do izby wytrzeźwień.

Policjanci ustalili właścicieli uszkodzonych samochodów. Pokrzywdzeni sukcesywnie składają zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i ustalają wartość powstałych strat. Tadeusz W. na razie usłyszał jeden zarzut dotyczący przebicia wszystkich 4 opon w fiacie. Straty oszacowano na 1.000 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

 

ak, jw