Rozbój, skutkiem przypadkowej znajomości - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój, skutkiem przypadkowej znajomości

Data publikacji 20.08.2009

Kryminalni z Bielan zatrzymali 20-letniego Mikołaja T. i 21-letniego Krzysztofa W. Sprawcy pobili i okradli przypadkowo zapoznanego mężczyznę, z którym wcześniej spożywali alkohol. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem, który już postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do komendy przy ul. Żeromskiego zgłosił się młody mężczyzna informując, że około północy został pobity i okradziony przez dwóch sprawców. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy wracał do domu został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy poprosili aby postawił im piwo. Wymieniony w towarzystwie przypadkowo zapoznanych mężczyzn spożywał alkohol na Chomiczówce. Gdy postanowił zakończyć biesiadowanie i wrócić do domu, został zaatakowany i pobity przez współbiesiadników. Napastnicy zabrali mu buty, zegarek, złotą obrączkę i łańcuszek oraz srebrny sygnet i bransoletę.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie posiadanego rysopisu oraz własnego rozpoznania, wytypowali sprawców rozboju. Przeczucia kryminalnych okazały się strzałem w dziesiątkę. Zatrzymani 20-letni Mikołaj T. i 21-letni Krzysztof W. zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego jako sprawcy rozboju. Ponadto u Krzysztofa W. policjanci znaleźli buty zabrane pokrzywdzonemu. Kryminalni ustalili także paserów i odzyskali większość skradzionych przedmiotów.

Teraz sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem, który już na obecnym etapie postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Bielańscy śledczy zajmą się także paserami, którzy odpowiedzą za nabycie rzeczy pochodzących z przestępstwa.

dt, tk